Congres onbegrepen en zorgmijdend gedrag

Wanneer:
14 MAR. 2025
Waar:
Veenendaal
Door:
oa Lectoraat Onbegrepen gedrag (HAN)

Recent begon de rechtszaak tegen Fouad L. en onlangs kwamen de cijfers over ‘verward gedrag’-meldingen bij politie uitgebreid in de media.
Steeds weer is de vraag: hoe reageren we zo goed mogelijk op mensen met verward, onbegrepen, risicovol of zorgmijdend gedrag op een manier die recht doen aan de samenleving en aan hen?

Op 14 mei 2025 wordt daarom een dag georganiseerd  over omgaan met en samenwerken rond verward/onbegrepen gedrag.

Voor wie
Bedoeld voor: professionals uit zorg en veiligheid, docenten, ervaringsdeskundigen, studenten, onderzoekers, beleidsmedewerkers en anderen die dit onderwerp belangrijk vinden.

Programma
Het wordt een interactieve bijeenkomst met veel dialoog en interactie, videobeelden en persoonlijke ontmoetingen tussen mensen uit de verschillende werkvelden. Hoe breder het publiek, des te groter het leereffect, denken wij.

Organisatie
De organisatie is in handen van congresorganisator BSL, de inhoudelijke invulling komt deels van collega’s van de HAN, de Politieacademie en de Nationale Politie, en deels van anderen. Studenten van onze gezamenlijke minor Omgaan met onbegrepen gedrag, die volgende week start, participeren ook in het programma.

Uitgebreide info vind je hier: https://www.zorgwelzijn.nl/congressen/onbegrepen-en-zorgmijdend-gedrag-mei-2025/